O nas
Misja, wizja
Personel
Uroczystości
Kontakt
Galeria
Archiwum
Aktualności
 
Biuletyn Informacji Publicznej
Nasze uroczystości
więcej
Zajęcia adaptacyjne dla dieci i rodziców na rok szkolny 2017/2018 ...
więcej >>
Plan pracy dydaktyczno - wychowawczej na rok szkolny 2017/2018 - zadania wiodące...
więcej >>
Koncepcja pracy
Przedszkola Nr 2 ...

wiecej >>
Programy realizowane w przedszkolu ...
więcej >>
Statut Przedszkola więcej >>
Osiągnięcia Przedszkola więcej >>
Jadłospis Przedszkolaka więcej >>
Prezentacja Przedszkola więcej >>
Optymistyczne Przedszkole więcej >>
Biuletyn Przedszkola więcej >>
Kolorowanki Przedszkolaka więcej >>
Informator dla rodziców więcej >>

Liczba odwiedzin:
Odsłony: 1515
Unikalne: 605
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 21
Online: 1
Najwięcej odwiedzin: 24-11-2018 (31)

Publiczne Przedszkole nr 2 w Garwolinie    Publiczne Przedszkole nr 2 "Akademia Pana Kleksa" w Garwolinie mieści się przy Al. Legionów 7 i ul. Lubelskiej 12. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta w Garwolinie.
Nasze przedszkole liczy osiem oddziałów, czynne jest pięć dni w tygodniu w godzinach 6:00-17:00. Gwarantujemy pełne wyżywienie uwzględniające indywidualną dietę dziecka. Placówka mieści się w obiektach przedszkolnych otoczonych dużym placem zabaw. Sale są przestronne, a urządzenie wnętrz jest estetyczne i funkcjonalne.
    Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach dydaktycznych. Zgromadzone w salach kąciki zainteresowań, zabawki i pomoce dydaktyczne stwarzają szansę podejmowania przez dzieci różnej działalności.

Ogród przedszkolny jest wyposażony w sprzęt sportowo-rekreacyjny i zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci. Zabawki, sprzęt rekreacyjny, pomoce dydaktyczne są często uzupełniane z pieniędzy uzyskanych od naszych sprzymierzeńców.

 

Każdy oddział przedszkolny powierzony jest opiece dwóch nauczycieli, sprawowanej zgodnie z ustalonym w arkuszu organizacyjnym czasem pracy oddziału.

 • Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

 • Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną

 • Strażą Pożarną, Policją

 • Teatrem "BAJ" i "Guliwer"

 • Placówkami oświatowymi znajdującymi się na terenie naszego miasta.

 • Przedszkole Akademia Maluchów w Warszawie

 • Przedszkole Nr 77 "Akademia Pana Kleksa" w Warszawie"

   Nasze dzieci to pogodne, uśmiechnięte przedszkolaki, które z wielkim zainteresowaniem przyswajają treści przekazywane przez nauczycieli.
    Przedszkole stara się być otwarte na środowisko, w którym funkcjonuje. Bierzemy udział w przeglądach i konkursach urządzanych przez inne placówki oświatowe.

 Naszą tradycją jest również organizowanie zajęć otwartych, "dni otwartych", prelekcji psychologa, logopedy, lekarza pediatry. Tworzymy kącik dla rodziców, organizujemy zebrania grupowe i indywidualne. Wspólnie z rodzicami naszych podopiecznych poszukujemy sponsorów oraz innych możliwości zarobkowania na rzecz przedszkola. Przeprowadzamy wśród rodziców ankiety, sondaże w celu zebrania informacji jak postrzegana jest placówka.
    Ambicją naszą jest stałe poprawianie i polepszanie warunków placówki do bezpiecznego i radosnego przebywania w niej dzieci, by czuły się tutaj ważne oraz by lubiły "swoje przedszkole". Pragniemy kultywować i wzbogacać naszą tradycję oraz pielęgnować przyjazną atmosferę panującą w przedszkolu.
W przedszkolu prężnie działa Rada Rodziców przy współudziale, której organizowane są dla dzieci uroczystości, wycieczki, imprezy okolicznościowe, a w tym roku szkolnym zakupione zostały zabawki na plac przedszkolny.

    Przedszkole stara się zaspokoić wszystkie potrzeby dzieci, także i te związane z rozrywką. Dopracowaliśmy się własnego stylu i charakteru uroczystości przedszkolnych z udziałem rodziców bliskich dzieciom osób oraz zaproszonych gości.
   

 

 • Opiekę w dni robocze w godzinach od 6.00 do 17.00

 • Ciepłą rodzinną atmosferę

 • Wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę, stosującą różnorodne
  formy i metody pracy z dziećmi

 • Atrakcyjne pomoce dydaktyczne wspomagające rozwój dziecka

 • Wysokiej jakości, urozmaicone, domowe posiłki
  za stosunkowo niewielką opłatą

 • Warunki sprzyjające wszechstronnemu, harmonijnemu rozwojowi dziecka

 • Otwarte drzwi dla rodziców oraz ich wpływ na wszelkie
  dziedziny życia w przedszkolu

 • Bieżącą informację dotyczącą rozwoju dziecka